"Turiet prātā un mīliet Īvandi, kā es to vienmēr esmu sirdī turējis"
Mārtiņš Kalndruva, dzimis Īvandes pagasta Pladās

Apbalvoti labākie Ziemassvētku rotājumi

Kuldīgas novada pašvaldība ir noskaidrojusi konkursa „Ziemassvētki Kuldīgas novadā 2013” uzvarētājus, kas notika laika posmā no 2013. gada 1. līdz 30. decembrim.

Kopumā tika apsekoti un vērtēti trīsdesmit objekti. Komisija izvērtēja un noteica uzvarētājus piecās kategorijās.

Skatlogu kategorijā 1. vietu ieguva E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola, Liepājas iela 15, Kuldīga. Ēku fasādes un priekšpagalmu kategorijā par labāko tika atzīta Smilšu iela 23, Kuldīga, Steiku ģimene. Viensētas kategorijā – 1. vieta „Bērzi”, Īvandes pagasts, Lāsma Riekstiņa. Oriģinālākais dekors kategorijā par uzvarētāju tika atzīts veikals „Malvīne”, 1905. gada iela 2, Kuldīga. Ar rokām veidoti dekori kategorijā 1. vieta– „Rūķu Ziemassvētkiem”, Vilgāles rokdarbu pulciņš, vadītāja Benita Sedoliņa.

Konkursa mērķis bija veicināt Ziemassvētku laikam atbilstošu noskaņu, paaugstināt īpašnieku un apsaimniekotāju atbildību un stimulēt ieinteresētību svētku noskaņas radīšanai, aicināt izglītības iestādēs piedalīties konkursā, veicināt pašdarinātu un oriģinālu Ziemassvētku rotājumu veidošanu, skatlogu noformēšanu, kā arī telpu un fasāžu izrotāšanu.

Komisija izsaka paldies visiem, kuri radīja Ziemassvētku noskaņu pilsētā un laukos.