"Turiet prātā un mīliet Īvandi, kā es to vienmēr esmu sirdī turējis"
Mārtiņš Kalndruva, dzimis Īvandes pagasta Pladās

Radošie autori Īvandes baznīcā

30.septembrī Īvandē Kuldīgas novada rezidences radošajiem autoriem pasākums.

 Šoruden, septembra ietvaros notiks vairāki pasākumi, kas tapuši Kuldīgas novada rezidences radošajiem autoriem ietvaros: 27. un 28. septembrī rakstnieces, redaktores un pētnieces Kristas Annas Belševicas vadīta dzejas rakstīšanas meistarklase un citi pasākumi Vārmē; savukārt 30. septembrī Īvandes evanģēliski luteriskajā baznīcā kopradītu mākslas pieredzi ar nosaukumu “Krēslas ainavas” piedāvās tēlniece Anda Poikāne un saksofonists Toms Rudzinskis.

Kuldīgas novada rezidence radošajiem autoriem ir projekts, kas nodrošina rezidences dažādu nozaru radošiem autoriem, piedāvājot mēnesi pavadīt vienā no Kuldīgas novada pagastiem. Rezidences mērķis ir veicināt radošu cilvēku iesaisti Kurzemē, Kuldīgas novadā, pievēršot uzmanību vietējās kultūrvides izzināšanai un pieredžu apmaiņai. Rezidence katru gadu uzņem vairākus radošo jomu pārstāvjus, piedāvājot viņiem laiku un resursus, lai, esot saiknē ar vietējo vidi un tur rastajiem impulsiem, nodotos jaunradei un prezentētu rezultātus gan Kuldīgas novada pagastos, gan ārpus tiem.

30.septembrī Īvandes evanģēliski luteriskā baznīcā notiks skaņu un skulptūru performance “Krēslas ainavas”. Notikums paredzēts kā tēlnieces Andas Poikānes un saksofonista Toma Rudzinska satikšanās tēlos un skaņās, aicinot klātesošos mītiskā gaismēnu ceļā krēslas ainavās – iekšējās un ārējās.

Performances producente: Kate Elpo

Ierašanās no 19.00, sākums 19.30. Notikuma ilgums līdz 2 stundām.

IEEJA  BRĪVA.

 Radošo autoru biogrāfijas

Andas Poikānes radošais rokraksts atpazīstams ar unikālām terakotas skulptūrām un meistarīgām sīkplastikas formām, izstādēs – ar lielformāta zīmējumiem un dažādu materiālu formas objektiem, videodarbiem. Neierobežojot sevi noteikta žanra robežās un plaši sadarbojoties ar dažādu mediju māksliniekiem, Poikānes darbi atklāj jūtīgu, vizuāli poētisku pasauli, kur satikties ar tverami un netverami skaisto.

Toms Rudzinskis ir viens no Baltijas vadošajiem džeza komponistiem un izpildītājiem. Starptautisku konkursu laureāts, Conservatorium van Amsterdam absolvents, ar unikālu skanējumu kā izpildījumā, tā kompozīcijās. Rudzinskis pārstāv mūsdienu Latvijas džeza mūziķu paaudzi Eiropā. Pasākumā “Krēslas ainavas” pirmatskanēs Rudzinska radītā mūzika solo saksofonam un efektiem.

Kuldīgas novada rezidenci radošajiem autoriem organizē biedrība “Kuldīgas Mākslinieku rezidence” sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Kuldīgas novada pagastiem.

Rezidences kuratore: Maija Rudovska

Atbalstītāji: Kuldīgas novada pašvaldība un Kurzemes plānošanas reģions.

Turpmākai informācijai:

Maija Rudovska (rezidences kuratore)

Tālr. 29507442, e-pasts: maijarudovska@gmail.com