"Turiet prātā un mīliet Īvandi, kā es to vienmēr esmu sirdī turējis"
Mārtiņš Kalndruva, dzimis Īvandes pagasta Pladās

Tirgū iet no rokas

7.oktobrī Hercoga Jēkaba tirgū Kuldīgā ar plašu preču klāstu piedalījās Īvandes pagasta iedzīvotāji.

______________________________________________________

Gaidot tirgus dienu, visi bija ļoti nobažījušies slikto laika apstākļu dēļ. Visu nedēļu lija, lija vēl sestdien deviņos no rīta, bet, kā par brīnumu, debesis noskaidrojās, un diena bija ļoti skaista. Ko tad vēl vairāk vajag, lai tirgotos ! Saulīte spīd, cilvēkiem labs noskaņojums, gribas parunāties, pakaulēties, nobaudīt ko garšīgu.

Mūsu pagastam šogad bija ražens preču piedāvājums. Tā sakot – rati ar kaudzi. Parka zālienā no agra rīta Strelkovu ģimene rindām vien salikusi mārtiņrožu podus, kā arī dažādus mājās gatavotus konservus. Zemzaru saimniecības saimnieki Mārcis un Dace Zīles piedāvāja pašu zemē audzēto graudu produkciju – miltus, mannu, klijas, kas malts un bīdelēts Īvandes dzirnavās. Arī Zemzaru saimniece piedāvāja pašdarinātus konservējumus. Nepārspējama piekrišana bija Paegļu saimnieku Mārtiņa un Ievas gatavotiem gaļas kūpinājumiem. Lai gaļa nebūtu jāēd bez maizes, par to gādāja Ruta Sokolovska un Ieva Štro, Rutas piedāvājumā arī sklandu rauši un citi našķi. Dainas Grundmanes saimniecība Arāji piedāvāja raibi raibu stendu ar ēdamām un neēdamām lietām. Īvandes muižas saimnieces sarūpējušas gaļas ruletes un mazus sklandu rausīšus. Asja Lindberga un Gunta Jonaite pārdeva meistarīgus adījumus.

Lai no tirgus nebūtu jāaiziet tukšu vēderu, varēja dabūt gan parastās pankūkas, gan Ulda Rituma ceptās bada pankūkas. Uldis ar paša gatavoto dzīvās uguns plītiņu, uz kuras vienlaicīgi darbojas trīs bada pankūku pannas, bija pieprasīts tirdzinieku fotomodelis. Viņa gatavotās pankūkas nenoliedzami garšo labi.

Visu preci nav iespējams pieminēt.

Paldies ikvienam par piedalīšanos un Īvandes vārda kuplināšanu.