"Turiet prātā un mīliet Īvandi, kā es to vienmēr esmu sirdī turējis"
Mārtiņš Kalndruva, dzimis Īvandes pagasta Pladās

Gadu mijā

Īvandes pagasta pārvalde sveic Ziemassvētkos un Jaunajā gadā.

Pirms 2020 gadiem pirmo reizi izskanēja Ziemassvētku vēsts: “Gods Dievam augstībā, miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts”. Ir piedzīvoti tik dažādi Ziemassvētki. Tie ir svinēti ne tikai labos laikos, bet arī  kara un izsūtījumu gados, bijuši aizliegti padomju laikos, un šogad atkal ieies vēsturē kā īpaši- ierobežojumu laika Ziemassvētki. Taču Ziemassvētku vēsts gadu tūkstošos palikusi nemainīga. Tā ir prieka vēsts. Dievs mums devis divas rokas – vienu, ar ko ņemt, otru, ar ko dot. Atcerēsimies, ka īsto prieku piedzīvojam tieši dodot, nevis ņemot.

Tādēļ šajos  Ziemassvētkos  dosim viens otram vairāk   labu vārdu, sirds mīlestību, prieku un uzmundrinājumus. Veltīsim mūsu  neatgūstamo vērtību –   laiku saviem mīļajiem  ģimenēs.

Ticību, cerību un mīlestību vēlot arī 2021. gadā

Īvandes pagasta pārvaldes vadītāja Anda Upleja

Skaistākie sapņi lai iekrīt plaukstās –

Nelūdzot, neprasot, negaidot…

Skaistākās zvaigznes lai atspīd Tev naktī –

Atmirdzot, rotājot, līksmojot…

Visskaistākie vārdi lai atplaukst sirdī –

Pavadot, sagaidot, novēlot…

Skaistākās cerības lai dzimst no jauna –

Mīlot, ticot un pielūdzot…

2020.gads noteikti paliks atmiņās ar to, ka viena maza sīkbūtne visā pasaulē norāva  stopkrānu. Vismaz simts gadus nekas līdzīgs nebija pieredzēts. Šis dīvainais laiks licis saprast un aizdomāties, kas mums katram ir patiesi svarīgs un, bez kā var mierīgi iztikt. Lai arī mēdzam sajūsmināties par tehnoloģiju sasniegumiem, kurus tagad varam izmantot pilnos apgriezienos, tomēr, izrādās, ka visvairāk cilvēkam pietrūkst cilvēka – dzīva satikšanās, dzīva saruna, kultūras pasākumi. Lai mūsu racionālo ikdienu noturētu līdzsvarā, tieši tik pat būtiska loma ir garīgajām vērtībām. Jāvēl, lai jaunās atziņas neaizmirstas arī pēc tam, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā, un dzīve atkal iegriezīsies straujāka.

Lai Jaunajā gadā mīļa ģimene, labi kaimiņi un draugi ! Lai veiksmīgi naudas apgrozījumi zemniekiem un uzņēmējiem ! Un visiem stipra veselība !                                     Inta Brūdere