"Turiet prātā un mīliet Īvandi, kā es to vienmēr esmu sirdī turējis"
Mārtiņš Kalndruva, dzimis Īvandes pagasta Pladās

Īvandes muižā ugunsdzēsēju glābēju mācības

Ceturtdien, 13.jūlijā, plkst. 11.00 notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās praktiskās mācības Īvandes muižā, Kuldīgas novada Īvandē, kurās tiks izspēlēta situācija, ka muižas ēkā izcēlies ugunsgrēks.

 

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka ēkā, kurā atrodas Īvandes pagasta pašvaldība, pagasta bibliotēka, kā arī daļa no telpām tiek izmantotas tūrisma un sporta nometņu organizēšanai, pirmajā stāvā ir noticis īssavienojums un aizdedzies dators. Sākotnēji ugunsgrēku ēkas darbinieki mēģina nodzēst saviem spēkiem, bet nesekmīgi un uguns pārņem kabinetā esošās mēbeles. Tiek izsaukti ugunsdzēsēji glābēji un evakuēti ēkā esošie cilvēki.

Mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iegūtās iemaņas un trenēties veikt ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus sabiedriski nozīmīgās ēkās, kā arī pārbaudīt un pilnveidot objekta administrācijas un darbinieku rīcību ugunsgrēka gadījumā. Lai inscenēto situāciju pēc iespējas pietuvinātu reālam ugunsgrēkam, mācībās tiks izmantota dūmu mašīna, kas radīs mākslīgos dūmus.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Žurnālistu ievērībai – mācības būs iespējams vērot objekta teritorijā noteiktās vietās. Ja vēlaties vērot mācības klātienē, lūgums iepriekš pieteikt savu dalību līdz 12.jūlija plkst.16.00, rakstot uz e-pastu anete.strazdina@vugd.gov.lv.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa