"Turiet prātā un mīliet Īvandi, kā es to vienmēr esmu sirdī turējis"
Mārtiņš Kalndruva, dzimis Īvandes pagasta Pladās

Zemessardzes mācības Īvandē

6. februārī Kuldīgas novada Īvandes ezera apkārtnē norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu apmācība.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona mācībās zemessargi trenēsies veikt dažādus uzdevumus ziemas apstākļos. Mācību laikā zemessargi mācīsies, kā pareizi ziemā sagatavot ieročus un ekipējumu uzdevumu izpildei un veikt to apkopes. Tiks apgūtas arī izdzīvošanas  iemaņas – apmetnes iekārtošana, nojumes uzcelšana un siltuma nodrošināšana. Bez tam, tiks apgūtas zināšanas un iemaņas, kā ieteicams rūpēties par personīgo higiēnu apgrūtinātos apstākļos, kā iegūt dzeramo ūdeni un pagatavot ēdienu.

Zemessardze ir Latvijas teritoriālās aizsardzības galvenais balsts. Zemessargi visos gadalaikos un neatkarīgi no laikapstākļiem trenējas veikt dažādus taktiskos uzdevumus, lai spētu aizsargāt Zemessardzes vienībām noteiktās atbildības teritorijas.

Mācību uzdevumi tiks veikti ar Kuldīgas novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, visus uzdevumus un apmācību īstenojot atbilstoši valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

 Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā netiks izmantota nekāda veida munīcija. Militārā transporta īslaicīga pārvietošanās notiks pa autoceļu Kuldīga-Jūrkalne (P119), kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Foto: no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Guna Pričina

Tālrunis: 26577342

guna.pricina@mil.lv